Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śremscy odlewnicy emeryci świętowali Dzień Odlewnika spotkaniem na tradycyjnym śniadaniu w Restauracji Relax

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Odlewnia Żeliwa w Śremie to spory kawałek historii tego miasta. Jej powstanie dało impuls do wybudowania osiedla Jeziorany, do wybudowania dużego szpitala, do szybkiego rozwoju lewobrzeżnej części Śremu. Niemal w każdej śremskiej rodzinie był ktoś, kto w śremskiej odlewni pracował. Dziś odlewnia to już nie ten sam zakład co kiedyś, jednak pewne tradycje pozostały, a jedną z nich jest śniadanie odlewnicze z okazji Dnia Odlewnika.

Odlewnicy emeryci ze Śremu obchodzili Dzień Odlewnika

Tradycją jest, że z okazji Dnia Odlewnika śremscy emeryci odlewnicy spotykają się na tradycyjnym śniadaniu. W tym roku tradycji również stało się zadość i grono dawnych pracowników Odlewni Żeliwa w Śremie spotkało się w czwartek 7 grudnia w Restauracji Relax.

Zanim jednak podano śniadanie, głos zabrał m.in. starosta śremski Zenon Jahns, który przypomniał, że w dużej mierze Śrem wygląda tak, jak wygląda dzięki odlewni właśnie. Najlepsze życzenia odlewnikom złożyli również Jakub Kołakowski, dyrektor Odlewnia Żeliwa w Śremie, Marek Mansfeld, prezes śremskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Sławomir Kubala, obecny prezes MZZ Hutników OŻ w Śremie.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Odlewniczy jubilaci ze Śremu wyróżnieni podczas Dnia Odlewnika śremskich emerytów

Ważnym momentem świętowanie przez odlewników emerytów ze Śremu Dnia Odlewnika było uhonorowanie par z odlewniczego grona, które w tym roku obchodzą jubileusze małżeńskie. Na środek sali zaproszono cztery takie pary, które oprócz najlepszych życzeń i gratulacji odebrały również drobne upominku oraz wysłuchały głośnego "Sto lat", które wyśpiewali im koleżanki i koledzy odlewnicy.

Śniadanie śremskich odlewników emerytów
Dzień Odlewnika, to w Śremie ważne święto, które jest kultywowane zwłaszcza przez śremskich odlewników emerytów. Z tej okazji spotykają się na tradycyjnym odlewniczym śniadaniu w Restauracji RelaxKatarzyna Baksalary

W tym miejscu dodamy również para, która może pochwalić się najdłuższym stażem małżeńskim spośród wspomnianych wcześniej jubilatów, razem przeżyła 65 lat, co jest nie lada wyczynem i z pewnością wymagało nie tylko miłości, ale i wyrozumiałości oraz cierpliwości.

Dla odlewników emerytów ze Śremu wystąpił Sławomir Olgierd Kramm

Ostatnim akcentem przed podaniem zebranym w sali Restauracji Relax odlewnikom tradycyjnego śniadania był występ Sławomira Olgierda Kramma, śremskiego śpiewaka operowego i musicalowego. W wykonaniu artysty można było usłyszeć m.in. "Skrzypka na dachu", piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka oraz Zbigniewa Wodeckiego, a także światowe kompozycje jak na przykład "What A Wonderful World" z repertuaru Luisa Armstronga.

Dzień Odlewnika, to w Śremie ważne święto, które jest kultywowane zwłaszcza przez śremskich odlewników emerytów. Z tej okazji spotykają się na tradycyjnym odlewniczym śniadaniu w Restauracji Relax

Śremscy odlewnicy emeryci świętowali Dzień Odlewnika spotkan...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto