Z 0:2 na 2:2. Zawisza Dolsk pokazał charakter w starciu z Piastem Nowy Belęcin i przedłużyła serię meczów bez porażki

Tomasz Barylski
Piłkarska sobota w niższych ligach. Zawisza Dolsk pokazał charakter w starciu z Piastem Nowy Belęcin. Podopieczni Macieja Fujaka przegrywali 0:2, jednak odwrócili losy meczu. Trzeci mecz bez porażki ma na swoim koncie Amicus Mórka.

Gol "stadiony świata" w meczu Zawiszy Dolsk z Piastem Nowy Belęcin

Przed rozpoczęciem meczu trenerzy Zawiszy i Piasta, Maciej Fujak i Sebastian Niedziela byli w bardzo dobrych humorach. Szkoleniowiec gości mówił wprost, że chcą zakończyć zwycięską serię Zawiszy. Natomiast trener Fujak z dużym respektem i szacunkiem wypowiadał się o rywalach z Nowego Belęcina. Do przerwy w Dolsku zanosiło się na przerwanie zwycięskiej passy miejscowych. “Piastunki” schodziły na przerwę z wynikiem 2:0. Niewątpliwą ozdobą tej części meczu był kapitalny gol z dystansu zdobyty przez Kamila Krugera. Strzał życia, gol "stadiony świata". Nie trzeba oglądać Ligi Mistrzów czy Ekstraklasy, żeby zobaczyć takie trafienia.

Ciężki mecz dla Zawiszy Dolsk

Trener Maciej Fujak reagował na bieżąco i dokonywał roszad i korekt na boisku. Przyniosło to efekt w drugiej połowie. Jego zespół pokazał charakter i doprowadził do remisu.

Ciężki mecz. Piast pokazał w poprzednich kolejkach, że potrafi urwać punkty czołówce. Urwał punkty drużynie z Pudliszek, teraz nam. Źle zaczęliśmy ten mecz. Straciliśmy gola po rzucie rożnym. Druga bramka dla rywali stadiony świata i odrabialiśmy dwubramkową stratę. Rywale byli bardzo zaangażowani. Przyjechali napsuć nam sporo krwi

- powiedział po meczu trener Zawiszy, Maciej Fujak.

Zespół z Dolska pokazał charakter

Jak dodał od początku drugiej połowy jego zespół mocno ruszył na rywali. Efektem tego była bramka z rzutu karnego Huberta Kubiaka i wyrównujący go, którego zdobył Adriany Szklanny.

Mieliśmy jeszcze dwie dobre sytuację, żeby skończyć ten mecz. Michał Czaplicki wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jednak zawahał się czy podawać czy strzelać. Bramkarz przeciął to. Ta sytuacja będzie się śniła Michałowi. Kolejną okazję sam na sam miał Tomasz Malicki

- dodał szkoleniowiec drużyny z Dolska.

Cieszymy się, że z wyniku 0:2 udało nam się odrobić dwie bramki i podtrzymać passę bez porażki. Każdy mobilizuje się na lidera. Po przerwie pokazaliśmy charakter i stłamsiliśmy rywala. Szanujemy ten punkcik i jedziemy dalej

- podsumował Maciej Fujak

Za tydzień Zawisza zagra bardzo ważny mecz z wiceliderem, Zjednoczonymi Pudliszki.

Amcius Mórka nadal bez porażki

W rozgrywkach B Klasy trzeci mecz bez porażki zanotował Amicus Mórka. Zespół prowadzony przez Wojciecha Onsorge tym razem zremisował z rezerwami Korony Wilkowice 2:2. Warto dodać, że w rundzie jesiennej zespół z Mórki przegrał z koroniarzami na wyjeździe 2:6. Dla drużyny z Mórki bramki zdobyli Jacek Kramer oraz Filip Marciniak, który popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Była to piąta wygrana w obecnym sezonie i druga w roli gospodarza.

Proton A Klasa gr. VII

Zawisza Dolsk - Piast Nowy Belęcin 2:2
Bramki: Hubert Kubiak 51' karny, Adrian Szklanny 77' - Marek Jęsiek 17', Kamil Kruger 37'.