Czarna seria Warty Śrem! Na ligowe zwycięstwo nasi zawodnicy poczekają do rundy wiosennej [zdjęcia]

Tomasz Barylski
O tej rundzie będą jak najszybciej chcieli zapomnieć sympatycy Warty Śrem. Po niedzielnej porażce 0:1 z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski zespół prowadzony przez Łukasza Kubzdyla zakończył rundę jesienną na trzynastym miejscu w ligowej tabeli. To wynik zdecydowanie poniżej przedsezonowych oczekiwań.

Czarna seria śremskiej Warty. Bez zwycięstwa od siedmiu kolejek

Niedzielny mecz toczył się w zimowym krajobrazie. Opady śniegu, które pojawiły się w naszym regionie nie pokrzyżowały planów warciarzy. Jeżeli nieliczni kibice Warty, którzy tego dnia pojawili się na Stadionie Miejskim myśleli, że zawodnicy rozgrzeją ich swoimi poczynaniami musieli się rozczarować.

Zawodnicy Warty ponownie przełknąć gorycz porażki. Jedyną bramkę zdobył Dawid Krzyżaniak, który wykorzystał błąd bramkarza. W efekcie dla warciarzy był to siódmy mecz bez zwycięstwa. Po porażce z Orłem śremski zespół spędzi piłkarską zimę na trzecim miejscu od końca. Trzynaste miejsce na półmetku sezonu to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań. Należy jednak podkreślić, że zespół zmagał się w tej rundzie z problemami kadrowymi. Nie zawsze wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji trenera.

Dobra seria UKS Śrem na zakończenie piłkarskiej jesieni

Zgoła odmienne nastroje panują u rywala zza miedzy. UKS Śrem zakończył piłkarską jesień na piątym miejscu w tabeli. Drużyna prowadzona przez Jakuba Ostrowskiego zanotowała trzeci mecz z rzędu bez porażki (2 zwycięstwa i 1 remis) wywożąc komplet punktów ze Starych Oborzysk. Do przerwy przyjezdni prowadzili po dwóch bramkach Mikołaja Dorsza. Po zmianie stron miejscowi w zaledwie trzy minuty doprowadzili do remisu.

Jednak młodzi zawodnicy ze Śremu zachowali zimną krew i odpowiedzieli w najlepszy, możliwy sposób. Na listę strzelców ponownie wpisał się Dorsz kompletująć hat-tricka. Rywali dobił Szymon Maliński.

Ciężka zima w Dolsku i Książu Wlkp. Wiosną walka o utrzymanie

Sporo pracy w przerwie między rundami czeka zawodników Pogoni Książ Wielkopolski i Zawiszy Dolsk. Obydwie ekipy zakończyły piłkarską jesień w dolnych rejonach tabeli. W rundzie wiosennej będą walczyć o utrzymanie. Pogoń prowadzona przez Marcina Tomaszewskiego zakończyła rundę remisem 1:1 w Kleszczewie. Goście mogą mówić o prawdziwym pechu, ponieważ stracili zwycięstwo w ostatnich sekundach. Na domiar złego poważnie wyglądającego urazu nabawił się Kamil Galusik, który z podejrzeniem złamania ręki pojechał z boiska prosto do szpitala.

Z kolei ekipa Macieja Fujaka musiała uznać wyższość rywali z Żerkowa.

Szkoda tej porażki na koniec rundy. Można było jej uniknąć. Ciężkie warunki dla obu drużyn. Boisko było twarde, nierówne i zmrożone. Zaraz na początku okazję miał Hubert Kubiak, ale nieczysto uderzył. Mimo prowadzenia jeszcze przed przerwą straciliśmy dwie bramki. Nie można odmówić zaangażowania i chęci chłopakom, ale brakowało nam klarownych sytuacji

- podsumował ostatni mecz tej jesieni Maciej Fujak, trener Zawiszy.

Zawodnicy z Manieczek mają patent na dwucyfrówki u siebie

Jeżeli szukamy drużyny w naszego “fyrtla”, która strzela najwięcej bramek trzeba obrać kurs na Manieczki. Miejscowy KSGB to najskuteczniejsza drużyna w całej siódmej grupie rozgrywek A Klasy. Zespół, którego trenerem jest Michał Mocek w trzynastu meczach strzelił aż 62 bramki.

W tym dwanaście w sobotnim starciu z Kormoranem Święciechowa. Obrońcy rywali na długo zapamiętają popisy strzeleckie Mateusza Michałowskiego i Kamila Poźniaka. Pierwszy z wymienionych pięć razy pokonał bramkarza gości, a drugi ustrzelił hat-tricka.

Z przytupem zakończyliśmy rundę jesienną. Na własnym boisku jesienią jesteśmy niepokonani. Był to tak naprawdę najmniejszy wymiar kary

- zaznaczył szkoleniowiec zespołu z Manieczek, **Michał Mocek[b/]. Prowadzona przez niego drużyna zakończyła rundę na piątym miejscu ze stratą jedenastu punktów do lidera, Heliosa Czempiń.

Czarna seria Warty Śrem! Na ligowe zwycięstwo nasi zawodnicy...