MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dziś do Śremu przybędzie kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Powitanie odbędzie się na rynku

oprac. red.
Dziś do Śremu przybędzie kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.  Powitanie odbędzie się na rynku
Dziś do Śremu przybędzie kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Powitanie odbędzie się na rynku fot. arch. red.
Na ten dzień czekali wierni z powiatu śremskiego. W końcu, po wielu tygodniach wyczekiwania, do dekanatu śremskiego zawitała kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Mieszkańcy Mórki w poniedziałek, jako pierwsi w dekanacie śremskim, powitali kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Przez najbliższe dni cudowny obraz będzie pielgrzymował po okolicznych parafiach.

Uroczystość powitania kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w każdej parafii zawsze rozpoczyna się około godz. 17.00. Następnie podczas uroczystej procesji obraz zostaje wniesiony do kościoła, gdzie odprawiana jest msza święta powitalna, a także obrzędy powitalne. Przez cały wieczór, noc aż do godzin popołudniowych następnego dnia wierni mogą uczestniczyć w nabożeństwach przy kopii obrazu.

W piątek, 25 października kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej dotrze do Śremu. Pierwszą parafią, która będzie gościć w swoich murach ten ważny dla wiernych symbol, będzie parafia farna.

Ksiądz prałat Marian Brucki, dziekan dekanatu śremskiego wszystkich mieszkańców Śremu serdecznie zaprasza do powitania obrazu Matki Bożej na śremskim rynku.

Oczekiwanie na przybycie kopii obrazu Marki Bożej Częstochowskiej rozpocznie się ok. godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej na śremskim rynku. Następnie po przybyciu samochodu z obrazem nastąpi powitanie i przejście ul. Farną do śremskiej fary pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej. W Śremie obraz do kościoła nieść będą strażacy, panowie fatimscy oraz członkowie śremskiego Bractwa Kurkowego.

Następnie około godz. 18.15 rozpocznie się msza święta, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak. We mszy wezmą udział również kapłani ze śremskich parafii.

Po mszy rozpocznie się czuwanie. Około godz. 22.00 rozpocznie się tzw. czuwanie modlitewno-muzyczne z udziałem chóru Cantavi ad Homini i potrwa ono do godz. 23.30, kiedy rozpocznie się nabożeństwo za zmarłych parafian.

Ważną częścią pobytu Matki Bożej w Śremie będzie pasterka maryjna, która odprawiona zostanie o północy. Udział w niej wziąć mają również kapłani, którzy przez lata związani byli ze śremską parafią farną.

Około godz. 15.30 rozpocznie się pożegnanie z Matką Bożą. Po całonocnym i całodziennym czuwaniu na początek pożegnania zostanie odprawiona msza święta pożegnalna, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup Stanisław Napierała. Pożegnanie z Matką Bożą w śremskiej farze zakończy się około godz. 16.40. Wtedy obraz z wizerunkiem matki Jezusa z dzieciątkiem na ręku przewieziony zostanie samochodem do kościoła Mądrości Bożej.

od 7 lat
Wideo

NATO na Ukrainie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto