"Kosynierzy" z tarczą, pozostali na tarczy! Tylko Pogoń Książ Wlkp. z kompletem punktów

Tomasz Barylski
Krzysztof Wieliński (przy piłce) ustrzelił hat-tricka w starciu Pogoni z Lotnikiem.
Krzysztof Wieliński (przy piłce) ustrzelił hat-tricka w starciu Pogoni z Lotnikiem. zdjęcie ilustracyjne - Tomasz Barylski (archiwum PPG)
O tym weekendzie na piłkarskich boiskach będzie chciało jak najszybciej zapomnieć kilka drużyn z powiatu śremskiego. Tylko zespół Pogoni Książ Wielkopolski zgarnął komplet punktów wyjazdowym starciu z Lotnikiem Poznań. Pozostałe zespoły musiały przełknąć gorycz porażki.

Do przerwy Pogoń miała mecz pod kontrolą

“Kosynierzy” swój mecz rozegrali na poznańskiej Głuszynie z miejscowym Lotnikiem. Przyjezdni objęli prowadzenie za sprawą Krzysztofa Wielińskiego, który z ostrego kąta dobił strzał Nikodema Gaszaka. Drugi gol padł po prostopadłym zagraniu Stanisława Kiela, które otworzyło drogę do bramki Wielińskiemu. W sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył prowadzenie. Niestety po zmianie stron rywale w zaledwie cztery minut doprowadzili do wyrównania.

Krzysztof Wieliński dał rywalom w kość

Nie zraziło to przyjezdnych. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Maciej Słowik skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką jednego z rywali. W doliczonym czasie gry “Kosynierzy” dobili Lotnika. Po ładnej akcji prawą stroną Dominik Wojtkowiak dobrym podaniem obsłużył Wielińskiego, który minął bramkarza i przypieczętował zwycięstwo. Tym samym dziewiętnastolatek skompletował w tym meczu hat-tricka.

Krzysztof Wieliński (w środku) napsuł rywalom sporo krwi.zdjęcie ilustracyjne - Tomasz Barylski (archiwum PPG)

Do przerwy kontrolowaliśmy przebieg meczu. Jednak przez pierwsze pięć minut nie wyglądało to dobrze i musieliśmy się otrząsnąć. Zagraliśmy wysoko, dobrze w odbiorze i efektem tego były stworzone sytuacje bramkowe. Do Poznania pojechaliśmy w okrojonym składzie. Po zmianie mecz się wyrównał, a rywale po naszych błędach doprowadzili do wyrównania. Finalne zgarnęliśmy bardzo ważne trzy punkty. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że chłopacy zostawili na boisku sporo zdrowia i serducha

- powiedział Marcin Tomaszewski, trener Pogoni.

Trener Pogoni, Marcin Tomaszewski podkreślał, że jego zespół zostawił sporo zdrowia na boisku.zdjęcie ilustracyjne - Tomasz Barylski (archiwum PPG)

Warciarze w lekkim dołku

W lekkim dołku jest zespół śremskiej Warty. Podopieczni Łukasza Kubzdyla przegrali drugi mecz z rzędu. Tym razem musieli uznać wyższość Krobianki Krobia. Jednak początek meczu nie wskazywał na porażkę.

Po dobrym i obiecującym początku szybko strzeliliśmy gola po stałym fragmencie gry. Mogliśmy pokusić się o podwyższenie prowadzenia. Od trzydziestej piątej minuty Krobia przejęła inicjatywę. Efektem był stracony gol na 1:1 po naszym błędzie w ofensywie przy wrzucie z autu

- powiedział trener warciarzy, Łukasz Kubzdyl.

Mimo porażki trener Warty, Łukasz Kubzdyl jasno nakreślił plan na następne mecze.zdjęcie ilustracyjne - Tomasz Barylski (archiwum PPG)

Do drugiej połowy przystąpiliśmy z jasno określonym planem, który nie został zrealizowany. Kolejny błąd został wykorzystany przez gości, którzy wyprowadzili szybką kontrę zakończoną golem grającego trenera, Wojciecha Bzdęgi. Od tego momentu rywale byli lepszym zespołem

- dodał szkoleniowiec gospodarzy.

Podnieść głowy do góry i wrócić na zwycięską ścieżkę

Nasz zespół próbował podjąć rękawice. Jednak to przyjezdni w samej końcówce postawili przysłowiową kropkę nad i.

Zwieńczeniem lepszej gry gości był gol z rzutu karnego. Troszkę kontrowersyjny, jednak to trudna sytuacja w ocenie. Ja osobiście bym tego nie gwizdnął. Nasz bramkarz był pierwszy przy piłce. Zderzył się z napastnikiem, a arbiter wskazał na jedenasty metr. To już historia. Musimy podnieść głowy do góry. Przed nami mecz pucharowy i wyjazd do Kalisza. Chcemy zagrać dobre spotkania w pucharze i lidze według naszych założeń. To pozwoli nam powalczyć o wygraną w pucharze i przywiezienie punktów z Kalisza