Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czas złożyć PIT w skarbówce. Przekaż 1,5 procenta swojego podatku dla osób i organizacji w Śremie i okolicy. Sprawdź komu możesz pomóc!

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Pierwsza połowa roku to czas rozliczenia się z podatku. Musi zrobić to każda osoba. Co ważne wypełniając PIT, możemy przekazać 1,5 procent naszego podatku na różne cele. Warto z tego skorzystać, zwłaszcza, że w ten sposób możemy wspierać się lokalnie. Pieniądze mogą bowiem trafić do lokalnej Organizacji Pożytku Publicznego na jej działalność lub na konkretny cel na przykład na leczenie czy rehabilitację konkretnej osoby. W Śremie i okolicach takich organizacji i osób nie brakuje, warto zatem 1,5 procent podatku przekazać lokalnie.

Przekaż 1,5 procent podatku lokalnie

Przekazywanie 1,5 procent podatku podczas corocznego rozliczania się w urzędzie skarbowym ma sens i warto robić to lokalnie, wspierając w ten sposób osoby i środowisko nam najbliższe. Już niedługo fiskus będzie oczekiwał na nasze PITy warto więc skorzystać z okazji i wypełnić odpowiednią rubryczkę wskazując numer KRS jednej z lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego, wskazując lub nie cel szczegółowy. W ten sposób wspieramy swoje najbliższe otoczenie.

Sprawdź, komu możesz przekazać 1,5 procent podatku.
Oni czekają na twoje wsparcie. Wystarczy, że wskażesz nie tylko OPP, ale i cel szczegółowy:

Każdego roku Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego publikuje listę Organizacji Pożytku Publicznego, które są uprawnione do otrzymania 1,5 procent podatku. W tym roku z powiatu śremskiego na liście znalazło się 16 takich organizacji.

Lista Organizacji Pożytku Publicznego - powiat śremski

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Czas złożyć PIT w skarbówce. Przekaż 1,5 procenta swojego podatku dla osób i organizacji w Śremie i okolicy. Sprawdź komu możesz pomóc! - Śrem Nasze Miasto

Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto