Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dożynki gminy Śrem. W tym roku Święto Plonów w gminie Śrem w formie mszy świętej dziękczynnej. Tym razem bez zabawy dożynkowej

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Dożynki gminy Śrem. W tym roku Święto Plonów w gminie Śrem w formie mszy świętej dziękczynnej. Tym razem bez zabawy dożynkowej
Dożynki gminy Śrem. W tym roku Święto Plonów w gminie Śrem w formie mszy świętej dziękczynnej. Tym razem bez zabawy dożynkowej Katarzyna Baksalary
W tym roku w gminie Śrem dożynki odbyły się jedynie w formie mszy świętej. W niedzielę 28 sierpnia w kościele farnym samorządowcy, sołtysi i mieszkańcy gminy Śrem podziękowali za wszystko, co udało się w tym roku zebrać z pól, sadów i ogrodów.

Msza święta dziękczynna dożynkowa prowadzona była przez księdza prałata Mariana Bruckiego, dziekana dekanatu śremskiego, który podczas mszy podkreślał, jak ważna jest praca rolników, sadowników i ogrodników, praca wszystkich, którzy dbają o to, by na stole nie zabrakło chleba. Podczas mszy świętej tradycyjnie poświęcono wieniec dożynkowy oraz chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbóż, który do poświęcenia zanieśli starości dożynkowi - Karolina Ustasiak i Piotr Błoszyk.

Na koniec do zebranych zwrócił się burmistrz Adam Lewandowski, który nie tylko dziękował za trud pracy, ale i wskazywał, jakich ludzi teraz w społecznościach mniejszych i większych najbardziej potrzeba.

Żyjemy czasach, jak ja to nazywam, blisko wojennych. żyjemy w czasach niezrównoważonych pod względem ekonomicznym. Gramy w czasach, które również są zdaniem, jeżeli chodzi o zdrowie całego społeczeństwa. Gramy w czasach, które również pod względem zdrowia, są trudne dla całego społeczeństwa. Ale nie możemy załamywać rąk. Jak pisał kultowy poeta “żeby było dobrze, musi być też nie dobrze, bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze”

- mówił do zebranych w kościele farnym po zakończeniu mszy dziękczynnej burmistrz Śremu, Adam Lewandowski i dodał, że negatywne wszystkie sprawy najbardziej nas uczą i po prostu wskazują nam jak mamy radzić sobie i rozwiązywać problemy. Najbardziej potrafią to robić - jak zauważył burmistrz Śremu - własnie ludzie związani z rolnictwem.

To oni co roku walczą z żywiołami, z niezrównoważonym rynkiem ekonomicznym, o którym już wspominałem i z wieloma jeszcze innymi przeciwnościami. Za to właśnie trzeba szczególnie podziękować tym, którzy są zawodowo związani z produkcją rolniczą

- dodał na koniec burmistrz Lewandowski i przypomniał, że jesienią w Śremie jedno z rond otrzyma imię Stanisława Mikołajczyka, człowieka, który był nie tylko premierem, ale i człowiekiem związanym z rolnictwem, który potrafił rozwiązywać problemy, a tego nam teraz właśnie potrzeba.

Zobacz też na srem.naszemiast.pl:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto