Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Książu Wielkopolskim. Zobacz, co działo się na ksiąskim rynku [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W niedzielne popołudnie, 28 stycznia Książ Wielkopolski po raz kolejny zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na scenie ustawionej na ksiąskim rynku wystąpili lokalni artyści. Przygotowano również licytacje i dodatkowe atrakcje, za wieńczeniem wieczoru był wspólny taniec wolontariuszy i symboliczne światełko do nieba.

Finał orkiestrowego grania na ksiąskim rynku

Sporo działo się w gminie Książ Wielkopolski w związku z 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana na terenie gminy można było spotkać ponad 80 wolontariuszy. Do wspólnego kwestowania przyłączyła się również grupa Kulturalne Morsy oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych i Koła Gospodyń Wiejskich.

Od godziny 16:00 orkiestrowe granie przeniosło się na rynek w Książu Wielkopolskim. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy ksiąskiej gminy: przedszkolaki z Truskawkowej Polany oraz maluchy z Przedszkola Bajkowy Świat i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Wystąpili również: Chór Consensus, Mażoretki, almost.fly & Kinga Fiebich, Ognisko muzyczne, Orkiestra Dęta i Ognisko Walusia. Dodatkową atrakcją była zabawa pt. "Jaka to melodia". Jej uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać fragmenty znanych przebojów. Swoje umiejętności zaprezentowali również druhowie z ksiąskiej OSP, którzy przygotowali pokaz ratownictwa drogowego. Zadaniem strażaków było uwolnienie osoby poszkodowanej z wraku samochodu.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rynku w Książu Wielkopolskim. Koncerty, licytacje i Belgijka w wykonaniu wolontariuszy
Tomasz Barylski

Licytacje, Belgijka w wykonaniu wolontariuszy i symboliczne światełko do nieba

Oprócz występów artystycznych na scenie prowadzono licytacje. Wśród przedmiotów, które można było wylicytować były m.in. piłki z autografem Marcina Gortata czy vouchery. Przysłowiową wisienką na torcie była licytacja Złotego Serduszka WOŚP. W tym roku wspomniane serduszko zostało wylicytowane za kwotę 3500 złotych.

Ostatnimi punktami programu była Belgijka, którą zatańczyli wolontariusze ksiąskiego sztabu, oraz światełko do nieba, które miało wymiar symboliczny. Odpalono zimne ognie i race.

Fantastyczni ludzie, świetnie licytowali, niesamowita zabawa i cudowni wolontariusze

- podsumowała na gorąco Mariola Kaźmierczak, dyrektorka Centrum Kultury Książ Wielkopolski.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Książu Wielkop...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto