Piłka nożna. Podsumowanie piłkarskiego weekendu 16-17 października w powiecie śremskim i okolicy. Sprawdź, jak poszło twojemu klubowi

Jakub Cybichowski
Podsumowanie piłkarskiego weekendu 16-17 października w powiecie śremskim i okolicy Jakub Cybichowski
W sobotę 16 października i niedzielę 17 października, piłkarze niższych lig dostarczyli nam ogromnych emocji. Najciekawszy scenariusz miał mecz Kłosa Zaniemyśl, który zdołał odwrócić losy rywalizacji z Sucharami Suchy Las. Nie mniej ciekawie było w Rawiczu podczas spotkania Rawia - Warta Śrem.

Rawia Rawicz - Warta Śrem 0:3 (0:1)

W 9. kolejce Red Box V ligi, podopieczni Huberta Sciaka rozegrali mecz wyjazdowy przeciwko Rawii Rawicz. Gospodarze przystępowali do tego spotkania z 9. punktami na koncie i zajmowali dwunaste miejsce, a Warta zajmowała czwartą pozycję z dorobkiem 16. punktów. Mecz rozpoczął się korzystnie dla Warciarzy, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie za sprawą bramki Patryka Kryszaka. Obie drużyny próbowały zmienić rezultat pierwszej połowy, ale zapędy ofensywne nie przyniosły więcej goli.

Druga odsłona rywalizacji rozpoczęła się po myśli piłkarzy Warty Śrem, którzy w 50. minucie prowadzili już 2:0. Autorem drugiego trafienia był Bartosz Skrzypczak. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany rezultatu do momentu, aż nastąpił doliczony czas gry. Rzutem na taśmę, bramkę dla Warty strzelił rezerwowy, Marcin Popiół. Młodzieżowiec z rocznika 2004 przypieczętował okazałe zwycięstwo. Sytuacja ligowa obu drużyn nie uległa zmianie, ponieważ Warta jest nadal czwarta, a Rawia dwunasta. W następnej kolejce Warciarze zagrają przeciwko drużynie Zefka Kobyla Góra.

Skrót meczu Warty Śrem:

Kłos Zaniemyśl - Suchary Suchy Las 4:1 (0:0)

W 9. kolejce Red Box klasy okręgowej, Kłos Zaniemyśl podejmował przed własną publicznością drużynę Sucharów Suchy Las. Piłkarze gospodarzy zamierzali doprowadzić szybko do prowadzenia, ale defensywa gości spisywała się bardzo dobrze. Pochwalić należy także Jakuba Wiśniewskiego z Kłosa za kąśliwe dośrodkowania, a po stronie Sucharów Abela Abomsę, który atakował groźnie na połowie rywali. Pierwsza część gry była wyrównana i zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Największych emocji dostarczyła druga połowa, w której pierwszego gola zdobyli goście. Fenomenalnym rajdem popisał się Abel Abomsa i pokonał bezradnego Kacpra Rybarczyka. Trafienie piłkarza Sucharów było zalążkiem ogromnych emocji. W 66. minucie meczu do wyrównania doprowadził kapitan Kłosa, Jan Frąckowiak. Piłkarze z Zaniemyśla poszli za ciosem i trzy minuty później wyszli na prowadzenie. Bramkę strzelił Szymon Grzelak, który zmotywował klubowych partnerów do kolejnych ataków.

W 74. minucie, bezpieczną przewagę gospodarzom zapewnił swoim golem Szymon Jaworski. Koncertowa gra Kłosa trwała dalej i po czterech minutach było już 4:1. Do piłki dopadł zawodnik rezerwowy, Paweł Przybyłek, który z zimną krwią wykończył akcję. Wynik pozostał niezmieniony i liderujący tabeli Kłos powiększył swój dorobek punktowy. Kolejnym rywalem Zaniemyślan będzie na wyjeździe Jarota II Witaszyce, a mecz zostanie rozegrany w niedzielę 24 października.