Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ferie w Wielkopolsce zbliżają się wielkimi krokami! Policjanci ze Śremu już się do nich przygotowują

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Ferie dla uczniów z Wielkopolski już niedługo. Czekają na nie dzieci i młodzież, a policjanci ze Śremu już się do nich przygotowują. Jednym z ważniejszych policyjnych zadań będzie kontrola autobusów, którymi uczniowie z powiatu śremskiego będą się wybierać na zimowy wypoczynek.

Startuje sezon na ferie zimowe. W Wielkopolsce rozpoczną się za miesiąc

Już w ten weekend rusza sezon na tegoroczne ferie zimowe. W pierwszej kolejności zimowym wypoczynkiem cieszyć się będą uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ferie w tych województwach rozpoczną się w sobie 15 stycznia i potrwają do niedzieli 28 stycznia. Kolejną grupą uczniów, którzy rozpoczną przerwę zimową, są uczniowie z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, tam ferie rozpoczną się 22 stycznia i zakończą 4 lutego. W trzecim terminie od 29 stycznia do 11 lutego przerwę w nauce będą mieli uczniowie z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. I na końcu, w ostatnim wyznaczonym terminie od 12 do 25 lutego wypoczywać będą dzieci i młodzież z Wielkopolski oraz województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Policjanci ze Śremu już szykują się do ferii zimowych

Kiedy ferie za pasem policjanci też mają sporo pracy. Nie tylko planują spotkania z dziećmi podczas rozmaitych kolonii i półkolonii, ale również szykują się do kontroli autokarów, którymi dzieci i młodzież będą wybierać się na zimowy wypoczynek.

Mimo że w Wielkopolsce ferie zaczynają się dopiero za miesiąc, śremscy policjanci już informują o możliwości przeprowadzania kontroli i wskazują, gdzie dokładnie będzie ona przeprowadzana. Robią to dlatego, aby informacja o planowanym wyjeździe dotarła do nich z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby kontrola mogła przejść szybko i sprawnie, bez zbędnych zawirowań.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na zimowy wypoczynek

- wyjaśnia Ewa Kasińska, rzecznik prasowa śremskiej komendy.

Policjanci śremskiej drogówki będą kontrolowali autobusy w trzech wyznaczonych punktach. Te miejsca to: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów mieszcząca się w Śremie przy ulicy Sikorskiego - tel. 61 28 34 363, parking LIDL - Śrem ulica Zamenhofa oraz Dolsk ul. Gostyńskie Przedmieście – parking

- dodaje policjantka i wskazuje, że sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dzieci jadą na ferie? Zadzwoń do policjantów ze Śremu i poproś o kontrolę autokaru

Rzecznik prasowa śremskich policjantów informuje również, że dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem, dzwoniąc do dyżurnego śremskiej Policji na numer tel.: 47 77 34 211.

Jednocześnie informujemy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC

- zwraca uwagę na koniec Ewa Kasińska i podpowiada, co jeszcze można zrobić przed wyjazdem dzieci na zimowy wypoczynek.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto