Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Traktoriada w Grzybnie. Tłumy zjawiły się, aby oglądać ciągniki, traktory i inne pojazdy

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wideo
od 16 lat
Na terenie gminy Brodnica odbywają się dwie sztandarowe imprezy w ciągu roku. Pierwsza z nich, to Dzień Korbola na jesieni, a druga, to Traktoriada odbywająca się wiosną. Obydwie są organizowane przez Zespół Szkół Rolniczych z Grzybna i obydwie to wielki sukces dla tej szkoły i jej partnera w organizacji tych wydarzeń, czyli Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Brodnickiej "Gniazdo". W tym roku Traktoriada odbyła się w niedzielę 21 maja. Chętnych do oglądania ciągników i traktorów nie brakowało. Zobaczcie!

Traktoriada w Grzybnie po raz piąty!

Wizerunek rolnika, jako człowieka z widłami i w gumofilcach już dawno odszedł do annałów. Teraz bycie rolnikiem, to wcale nie taka prosta sprawa, a wielu ludzi żyjących z upraw czy hodowli zwierząt, to wciąż dokształcający się fachowcy, którzy z nowinkami technicznymi są za pan brat. Najlepiej wie o tym ekipa z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie, która organizuje Traktoriadę oraz na co dzień kształci właśnie przyszłych rolników.

Nie oznacza to jednak, że sentyment do dawnych sprzętów rolniczych takich jak, chociażby traktory zanikł. Podczas Traktoriady w Grzybnie można było się o tym przekonać. W niedzielę 21 maja do Grzybna zjechały się nie tylko maszyny będące nowinkami, ale również pojazdy retro, a wśród nich traktory, samochody oraz motocykle.

od 16 lat

W tym miejscu zdradzimy, że do Grzybna na własnym "Komarku" sprzed ponad pięciu dekad dotarł sam wójt Marek Pakowski i zaprezentował swój jednoślad wśród innych oryginalnych motoryzacyjnych perełek.

Traktoriada w Grzybnie ciekawym sposobem na spędzenie czasu

Na przybyłych do Grzybna czekały również "rolnicze" konkurencje z wykorzystaniem rozmaitych sprzętów przygotowane przez ekipę ZSR Grzybno. Jedną z bardziej widowiskowych był slalom traktorów. Można było zobaczyć wówczas moc tych maszyn, które aż rwały darń z boiska, gdzie odbywała się traktoriadowa konkurencja.

Nie zabrakło również rozmaitych pyszności takich jak placki czy kiełbaska z grilla oraz atrakcji dla dzieci. Szczególnym powodzeniem u najmłodszych, oprócz przymierzania się do bycia kierowcami wielkich ciągników i traktorów retro, był zagroda, gdzie można było samemu sprawdzić, jak to było kiedy mąkę otrzymywało się mieląc ziarno w żarnach.

Traktoriada w Grzybnie. Tłumy zjawiły się, aby oglądać ciągn...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto