MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowy Koncert Noworoczny w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury. To była prawdziwa uczta dla melomanów [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
To była prawdziwa uczta dla melomanów! Muzyka rodziny Straussów i największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej w orkiestrowych aranżacjach. Taki repertuar mogła usłyszeć publiczność, która zasiadła w sobotni wieczór w sali widowiskowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie.

W Śremie od kilkunastu lat organizowany jest Koncert Noworoczny

Kiedy mówimy o Koncercie Noworocznym, pierwsze skojarzenia kierują nas do Wiednia. To właśnie w stolicy Austrii, nieprzerwanie od osiemdziesięciu pięciu lat, w pierwszy dzień Nowego Roku, w Złotej Sali Musikverein wiedeńscy filharmonicy prezentują swój muzyczny kunszt.

Od kilkunastu lat Śrem ma również swój Koncert Noworoczny, który jest organizowany przez Katolickie Centrum Edukacji i Kultury w Śremie. W tym roku ten koncert został zorganizowany w sobotni wieczór, 13 stycznia. Podobnie jak w Wiedniu tak jak i w Śremie publiczność, która wypełniła aulę KCEK mogła usłyszeć m.in. Marsz Radetzky’ego czy Nad pięknym modrym Dunajem.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Muzycy zaprezentowali swój kunszt nie tylko w klasycznym repertuarze

Sobotni koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej soliści oraz Orkiestra Kameralna Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie wykonali wiedeńskie utwory rodziny Straussów. Natomiast w drugiej części melomani mieli okazję usłyszeć przeboje polskiej muzyki estradowej w orkiestrowych aranżacjach. Były to m.in. utwory z repertuaru Maryli Rodowicz, Anny Jantar czy Czesława Niemena.

Jak każdego roku Koncert Noworoczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom melomanów.

Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ początkowo uruchomiliśmy sprzedaż biletów na dwa koncerty. Czyli dzisiaj sobotni wieczorny i jutro niedzielny połączony z obiadem. Zainteresowanie było tak duże, szybko wyprzedał nam się koncert sobotni i postanowiliśmy uruchomić sprzedaż biletów i w ogóle zagrać ten koncert jeszcze kolejny raz, trzeci raz właśnie w niedzielę i również cała sala nam się sprzedała

- powiedział Jakub Kozikowski, wicedyrektor Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie.

Wyjątkowy Koncert Noworoczny w Katolickim Centrum Edukacji i...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto