MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 14.01.2024 z całego tygodnia w Śremie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Śremu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.01 a 13.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto najbiedniejsze gminy w Wielkopolsce! Mamy najnowsze dane z Ministerstwa Finansów [14.01.2024 r.]”?

Przegląd tygodnia: Śrem, 14.01.2024. 7.01 - 13.01.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Oto najbiedniejsze gminy w Wielkopolsce! Mamy najnowsze dane z Ministerstwa Finansów [14.01.2024 r.]

Mamy najnowsze dane z Ministerstwa Finansów, na podstawie których stworzyliśmy listę 20 najbiedniejszych gmin w Wielkopolsce. Dane dotyczą tak zwanych wskaźników G, czyli wskaźników dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin na 2024 rok. Poznajcie najbiedniejsze gminy w województwie wielkopolskim.

📢 Wyjątkowy Koncert Noworoczny w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury. To była prawdziwa uczta dla melomanów [film, zdjęcia]

To była prawdziwa uczta dla melomanów! Muzyka rodziny Straussów i największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej w orkiestrowych aranżacjach. Taki repertuar mogła usłyszeć publiczność, która zasiadła w sobotni wieczór w sali widowiskowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie.

📢 Śremski WOPR odebrał nową łódź motorowodną. Ten zakup poprawi bezpieczeństwo nad Jeziorem Grzymisławskim i innymi akwenami

Miejsko-Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Śremie, czyli WOPR ma już do dyspozycji nową łódź motorowodna. W piątek, 12 stycznia śremscy WOPRowcy oficjalnie odebrali najnowszy zakup, który nie tylko poprawi bezpieczeństwo nad Jeziorem Grzymisławskim.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.01.2024: 7.01-13.01.2024 Śrem: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Śremie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pożar przy ulicy Mostowej w Międzychodzie. Płonie budynek ze sprzętem AGD i RTV. Na miejscu ponad 20 zastępów straży pożarnej

Pożar przy ulicy Mostowej w Międzychodzie. Płonie budynek ze sprzętem AGD i RTV oraz magazyn opon. Na miejscu pracuje ponad 20 zastępów straży pożarnej i kolejne zastępy ciągle dojeżdżają na miejsce. Policja zamknęła okoliczne drogi. Trwa ewakuacja mieszkańców pobliskich kamienic. Dym widziany jest w całym mieście, z kilku kilometrów.

📢 Przybieżeli do Betlejem pasterze! Wspólne kolędowanie mieszkańców Psarskiego z Kołem Gospodyń Wiejskich Iskierki [film, zdjęcia]

„Przybieżeli do Betlejem", „Gdy się Chrystus rodzi", „Cicha noc" i inne kolędy rozbrzmiały w świetlicy wiejskiej w Psarskiem. W piątkowy wieczór 12 stycznia Koło Gospodyń Wiejskich Iskierki zaprosiło mieszkańców sołectwa do wspólnego kolędowania.

📢 Maluchy z Przedszkola Janka Wędrowniczka i śremscy artyści malowali z sercem. Tak prezentują się efekty ich pracy [zdjęcia]

„Było zaangażowanie, była taka motywacja, że chcą więcej robić i wytrzymali nawet dosyć długi czas przy tym" - mówił artysta i grafik Damian Rojek o wspólnej pracy z maluchami z Przedszkola nr 7 im. Janka Wędrowniczka w Śremie. Podczas wernisażu w śremskiej Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego, która razem ze Śremskim Ośrodkiem Kultury włączyła się do tej akcji, można było podziwiać efekty wspólnej pracy śremskich artystów z przedszkolakami.

📢 Gmina Śrem chce zazielenić nasze miasto! Nowe nasadzenia drzew i roślin mają pojawić się m.in. na Placu 20 Października [film, zdjęcia]

Więcej zieleni na zmodernizowanym Placu 20 Października w Śremie, nowe oblicze Ogrodu Róż, nowe zielone przystanki na prawobrzeżnej części naszego miasta i nasadzenia drzew, krzewów i roślin m.in. przy ulicy Żurawiej. To założenia projektu “Adaptacja gminy Śrem do zmian klimatu – budowa błękitno-zielonej infrastruktury”. Magistrat wspólnie z Metropolią Poznań składa wniosek o dofinansowanie tych inwestycji.

📢 Nie tylko weekend! 12-14 stycznia w Śremie i okolicy. Koncerty, imprezy, wydarzenia. Zobacz weekendowe propozycje [zdjęcia]

Nie macie jeszcze planów na nadchodzące trzy dni? Nic straconego! Sprawdźcie nasze zestawienie weekendowych wydarzeń i zaplanujcie swój wolny czas wraz z najbliższymi. Nadchodzący weekend to m.in. koncerty i wernisaż w Muzeum Śremskim.

📢 Mieszkanka gminy Śrem została oszukana na BLIKa! Nie tylko ona padła ofiarą oszustów. Policjanci ze Śremu wyjaśniają, jak działają oszuści

Przestępcy co rusz wymyślają nowe sposoby na oszustwa i wyłudzanie pieniędzy. Tym razem ich ofiarom padli mieszkanka gminy Śrem oraz mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski. Policjanci apelują o czujność i opisują jak szukano dwoje mieszkańców powiatu śremskiego

📢 Marta walczy z nowotworem. Dowiedziała się o nim będąc w ciąży. Potrzebuję waszej pomocy, aby wygrać walkę z chorobą i wrócić do syna

Dla pani Marty ze Śremu czas oczekiwania na przyjście na świat upragnionego dziecka to nie był najpiękniejszy okres jej życia. W piątym miesiącu ciąży dowiedziała się, że ma nowotwór, a przed nią seria niezwykle trudnych decyzji. Teraz walczy o życie. Sprawdźcie, jak możecie jej w tym pomóc!

📢 Biegiem przez Polskę na budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci. Łukasz Szpunar przebiegnie 504 kilometry. Na swojej trasie ma m.in. Śrem

Przebiegnie ponad 500 kilometrów w samych szortach w zimie, by wspomóc budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci. 27 stycznia Łukasz Szpunar wyruszy w swój niezwykły bieg przez Polskę, a na jego trasie znajdują się m.in. wielkopolskie miasta.

📢 Szykują się zmiany na ul. Zamenhofa w Śremie. Będą z nich zadowoleni między innymi kierowcy autobusów i taksówkarze

Tyle, co wyremontowano ul. Zamenhofa w Śremie, a już szykują się na niej zmiany. Tym razem jednak nie są one podyktowane jakimiś uszkodzeniami, ale uwzględnieniem uwag kierowców autobusów i taksówkarzy, którzy nie mogli wjeżdżać na teren dworca, jadąc od strony osiedla Jeziorany. Projektanci już pracują nad wprowadzeniem poprawek.

📢 Śremianie i mieszkańcy naszego powiatu na starej fotografii. Sentymentalna podróż do początku XXI wieku [zdjęcia]

Przez 30 lat papierowe wydanie Tygodnika Śremskiego trafiało pod strzechy mieszkańców naszego miasta. Bogate archiwum, jakie zgromadzono przez ten czas to zdjęcia przedstawiające ludzi, nasze miasto i region na przestrzeni lat. Tym razem prezentujemy fotografie, które przedstawiają Śrem i jego mieszkańców na początku XXI wieku.

📢 Problem z miejscami parkingowymi przy ul. Fabrycznej w Śremie. Czy też go zauważyliście? Macie pomysł, jak go rozwiązać?

O tym, że odwiedzając cmentarz parafialny w Śremie, trudno zaparkować, chyba przekonywać nikogo nie trzeba. Dlatego właśnie przy ulicy Fabrycznej jest sześć miejsc parkingowych, gdzie zatrzymywać się można do godziny. Ograniczony czas parkowania ma wymusić rotację aut i dać możliwość mieszkańcom odwiedzającym groby bliskich na możliwość pozostawienia auta blisko wejścia na cmentarz. Niestety sześć "rotacyjnych" miejsc parkingowych jest notorycznie blokowana. Czy też zauważyliście ten problem?

📢 Kuba, choć umarł żyje, w siedmiu osobach. Dlatego warto zostać dawcą narządów

11 stycznia minie 5 lat, odkąd Kuba został odłączony od aparatury. Jego mózg mimo prób nie podjął pracy. Pracowały jednak narządy, które zostały pobrane i przekazane potrzebującym. Jakub Nowak do dziś żyje w siedmiu osobach.

📢 Pożar kompresora w miejscowości Żabno. Ogień zniszczył wyposażenie garażu. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej

W środę 10 stycznia służby zostały powiadomione o zadymieniu wydobywającym się z garażu w miejscowości Żabno. Okazało się, że doszło do pożaru kompresora. Do akcji ruszyli strażacy.

📢 Poważny wypadek pod Środą Wielkopolską. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Trzy osoby zostały ranne

Niespokojne przedpołudnie na drogach powiatu średzkiego. W środę stycznia na drodze krajowej nr 11 (DK11) doszło do poważnego wypadku. Na miejscu służby ratunkowe oraz policja. Lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pierwsze informacje mówią o trzech poszkodowanych w wypadku pod Środą Wielkopolską.

📢 Czy wysepka przy ulicy Gostyńskiej w Śremie zostanie zlikwidowana? Radny Grzegorz Wiśniewski złożył interpelację w tej sprawie

Wysepka ze znakiem drogowym przy ulicy Gostyńskiej na wysokości stacji paliw to miejsce, którego widoczność po zmroku pozostawia wiele do życzenia. Często dochodzi tutaj do niebezpiecznych sytuacji, kiedy kierowcy taranują znajdujący się na niej znak drogowy. Czy w tym miejscu uda się poprawić bezpieczeństwo kierowców? Do śremskiego magistratu wpłynęła interpelacja w tej sprawie.

📢 Wypadek w Budzyniu. Jedna osoba zginęła po tym jak na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu z ciężarówką (AKTUALIZACJA)

Dzisiaj około godziny 8 w Budzyniu, w powiecie chodzieskim doszło do wypadku. Najprawdopodobniej samochód ciężarowy nie zdążył przejechać przez tory i na przejeździe kolejowym w pojazd wjechał pociąg osobowy. Jedna osoba zginęła.

📢 Karnawał 2024. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach zapraszają do wspólnej zabawy podczas Balu Strażaka

Karnawał to czas organizacji hucznych balów karnawałowych i innych wydarzeń. Swoje imprezy organizują instytucje, stowarzyszenia, czy rady rodziców działające w szkołach. Pod koniec stycznia mieszkańców naszego regionu do wspólnej zabawy zaproszą druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchach.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto